PalliArts in één jaar tijd 30.000 keer gedownload

In maart bestaat PalliArts, de app voor de palliatieve zorg, één jaar. De app is inmiddels zo’n 30.000 keer gedownload. Wekelijks gebruiken rond de 2.000 professionals de app in de zorg voor patiënten in de palliatieve fase. Op dit moment bevinden de meeste gebruikers zich in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Noord-Brabant. De richtlijnen Pijn, Palliatieve sedatie, Angst en Delier zijn het meest bekeken, maar ook onderdelen als Medicatie/Tabellen worden vaak geraadpleegd.

Hoewel de app veel gebruikt wordt en de gebruikers tevreden zijn, is het altijd goed om te kijken wat er beter kan om de app optimaal aan te laten sluiten op de wensen van de gebruikers. IKNL doet dit via een korte enquête. Neem deel aan de evaluatie van Palliarts door deze enquête in te vullen. Dat is mogelijk tot 20 april en in een volgende nieuwsbrief wordt een korte terugkoppeling gegeven van de resultaten van de enquête.

Voor meer informatie over de app of de enquête kunt u terecht bij Brigitt Demmer, adviseur palliatieve zorg en beheerder PalliArts via palliaweb@pznl.nl

Gerelateerd nieuws

Deze week start campagne PZNL: 'Ongeneeslijk. Niet uitbehandeld'.

campagne PZNL

“Mensen die ongeneeslijk ziek zijn hebben in beperkte mate toegang tot de palliatieve behandelingen die wél beschikbaar zijn”, zegt Saskia Teunissen, bestuurder van PZNL. “Voor zorgverleners is het niet vanzelfsprekend om die mogelijkheden onder de aandacht te brengen.” Toegang tot palliatieve zorg begint met het gebruik van de juiste woorden. Een woord als ‘uitbehandeld’ blokkeert die toegang. Daarom start PZNL deze week met de campagne ‘Ongeneeslijk. Niet uitbehandeld’.

lees verder

Tijdige integratie palliatieve zorg in álle domeinen reguliere zorg nodig

Promovendus Manon Boddaert over hoogwaardige palliatieve zorg voor iedereen

Het aantal mensen met een levensbedreigende ziekte in Nederland neemt toe. Voor al deze mensen is palliatieve zorg - die je krijgt als je weet dat je niet meer kunt genezen - van groot belang. Om hoogwaardige palliatieve zorg op het juiste moment, op de juiste plek en door de juiste zorgverlener te realiseren is tijdige integratie van palliatieve zorg in álle domeinen van reguliere zorg nodig. Dat blijkt uit het promotieonderzoek van IKNL-onderzoeker Dr. Manon Boddaert, die hierop op 15 maart 2023 promoveerde. Het onderzoek geeft inzicht in de meerwaarde, beschikbaarheid én toegankelijkheid van palliatieve zorg in Nederland. Daarnaast beschrijft het de totstandkoming van het nationale Kwaliteitskader Palliatieve Zorg Nederland en presenteert het daaruit de essenties om zorgverleners te ondersteunen in het bieden van hoogwaardige palliatieve zorg. 

lees verder