Internationale dag van de Palliatieve Zorg #IDPZ2017

Zaterdag 14 oktober is het Internationale dag van de Palliatieve Zorg. Het is een belangrijk moment om burgers, patiënten en hun naasten, informele en formele zorgverleners bewust te maken van het bestaan van palliatieve zorg, de betekenis ervan en de mogelijkheden in Nederland. Zo ontdekken mensen welke keuzes ze kunnen maken en hoe belangrijk het is om tijdig te spreken over de laatste fase van het leven.

Breedte van de palliatieve zorg 
Dit jaar laten we gezamenlijk de breedte van de palliatieve zorg zien. Er zijn vele organisaties en mensen betrokken bij palliatieve zorg in Nederland, zoals Netwerken Palliatieve Zorg, hospices, ziekenhuizen, huisartsen, thuiszorg en vrijwilligers. Ze dragen allemaal bij aan goede palliatieve zorg. Dat willen we onder de aandacht brengen van burgers, patiënten, naasten en zorgverleners. Breng jouw initiatief onder de aandacht Laat zien waar jij of jouw organisatie voor staat en voor wie je er bent en breng het via landelijke, regionale en lokale (social) media onder de aandacht. Gebruik in je communicatie de hashtag #IDPZ2017, dan verspreiden Fibula, IKNL en Agora je bericht landelijk via hun social media.

Tweets
Morgen is het #IDPZ2017. Laat zien wat er in jouw regio gebeurt op het gebied van palliatieve zorg en wij verspreiden mee.

Gerelateerd nieuws

Primeur voor de hospicezorg: leren en verbeteren met real-world data

oudere man in bed Hospices kunnen vanaf nu makkelijker gebruikmaken van Sympal, dat staat voor Symptoomlast in de palliatieve fase. Sympal helpt hospices om de zorg in de laatste levensfase beter af te stemmen op wat écht belangrijk is: kwaliteit van leven voor patiënten én een goed ondersteunde werkomgeving voor zorgverleners. lees verder

Betere overleving bij primair uitgezaaide kanker, winst vooral voor kleine groep patiënten

rapport uitgezaaide kanker 2025 Het percentage patiënten met primair uitgezaaide kanker dat drie jaar na diagnose nog in leven is, neemt toe. In 2019-2023 was dit 21%, waar het in de periode 2014-2018 nog 17% was. Dit komt waarschijnlijk doordat een kleine groep patiënten profiteert van nieuwe behandelingen zoals doelgerichte therapie en immunotherapie. Dit blijkt uit het nieuwste IKNL-rapport ‘Uitgezaaide kanker 2025: Cijfers, inzichten en uitdagingen’. lees verder