Het landschap van palliatieve zorg in beeld

Welke organisaties zijn er werkzaam in de palliatieve zorg? Wie doet wat en hoe verhouden deze partijen zich tot elkaar? Om hier zicht op te krijgen heeft Stichting Fibula samen met Agora en IKNL een infographic laten ontwikkelen: ‘Het landschap van palliatieve zorg'.

De organisaties in de palliatieve zorg werken op vier niveaus: lokaal, regionaal, bovenregionaal en landelijk. Iedere partij heeft een eigen focus en verantwoordelijkheid in de ondersteuning van patiënten, naasten en zorgverleners.

Communicatie-instrument
De infographic biedt netwerkcoördinatoren, adviseurs en consulenten palliatieve zorg een handig instrument in de communicatie met zorgverleners, bestuurders en netwerkleden in de regio. In enkele beelden kunnen zij nu inzichtelijk maken hoe het landschap van de palliatieve zorg er op dit moment uitziet. 

Fibula heeft de infographic in nauwe samenwerking met Agora en IKNL ontwikkeld op verzoek van coördinatoren van Netwerken Palliatieve Zorg. Omdat de ontwikkelingen in het landschap natuurlijk niet stilstaan, laat Fibula de infographic periodiek actualiseren. Voor vragen of opmerkingen kunt u contact opnemen met Greet van der Zweep van Stichting Fibula.

Gerelateerd nieuws

Factoren en overwegingen bij de keuze om af te zien van behandeling bij bepaalde hematologische kankers

echtpaar in gesprek met arts

Een nieuwe landelijke studie werpt nieuw licht op de redenen waarom nieuw gediagnosticeerde patiënten met bepaalde vormen van hematologische kankers geen kankergerichte behandeling ontvangen. Dit onderzoek van Myrte Zijlstra et al., gepubliceerd in de European Journal of Haematology, analyseerde gegevens uit de Nederlandse Kankerregistratie (NKR) van IKNL van bijna 27.000 patiënten met diffuus grootcellig B-cellymfoom (DLBCL), symptomatische multipel myeloom (MM) en acute myeloïde leukemie (AML).

lees verder

Nieuwe handreiking financiering palliatieve zorg 2025

stethoscoop op geldbiljetten van 50 De nieuwe versie van de Handreiking financiering palliatieve zorg voor 2025 is uitgebracht. De handreiking geeft een overzicht van de mogelijkheden van financiering van palliatieve zorg in de meest gebruikelijke zorgsettingen: thuis, een ziekenhuis, hospice, een verpleeghuis en een palliatieve terminale unit.  lees verder