Jaarverslag 2014 Palliatieve zorg in hospices

IKNL heeft begin oktober het jaarverslag ‘Palliatieve zorg in hospices’ (REPAL 2014) naar de deelnemende instellingen gestuurd. Het document geeft een beeld van het zorggebruik en de geleverde zorg door hospices in Nederland die gebruik maken van het registratieprogramma REPAL.

De hospices leverden in 2014 een belangrijke prestatie door veel opnames te realiseren, vaak met een spoedeisend karakter en van korte duur. Toch hadden ze nauwelijks wachtlijsten en realiseerden ze een goede bedbezetting. Er zijn wel verschillen in bedrijfsvoering. Zo was de opnameduur in verpleeghuisunits in 2014 opnieuw langer en er stroomden minder zorgvragers door vanuit de hospices naar andere instellingen. De patiëntengroep die gebruik maakt van hospicezorg lijkt in grote lijnen bij alle type hospices gelijk te zijn.

In 2014 namen 46 hospices in Nederland deel aan de registratie in REPAL. De gerapporteerde gegevens zijn om die reden niet representatief voor heel Nederland. Vooral stedelijk West-Nederland is ondervertegenwoordigd in het deelnemersbestand.

  • Meer informatie over het jaarverslag REPAL 2014 is verkrijgbaar bij Anne Degenaar, senior adviseur palliatieve zorg.

Gerelateerd nieuws

Breed draagvlak voor landelijke afspraken over digitale beschikbaarheid van behandelwensen en -grenzen

echtpaar in gesprek met arts

Een brede vertegenwoordiging van zorgprofessionals, zorgaanbieders en landelijke koepelorganisaties onderschrijft het nieuwe Framework Proactieve Zorgplanning (PZP). Hiermee zetten partijen een belangrijke stap richting veilige, actuele en eenduidige digitale beschikbaarheid van behandelwensen en-grenzen binnen het gehele zorgnetwerk van de patiënt.

lees verder

Patiëntwensen beter beschikbaar dankzij nieuwe informatiestandaard Proactieve Zorgplanning

vrouw achter laptop

De informatiestandaard Proactieve Zorgplanning (PZP) is definitief gepubliceerd. Daarmee is een belangrijke stap gezet naar betere beschikbaarheid van patiëntwensen. De informatiestandaard zorgt ervoor dat zorgverleners behandelwensen en -grenzen op dezelfde manier vastleggen en uitwisselen. Daardoor wordt informatie beter vindbaar, eenduidig interpreteerbaar en beschikbaar wanneer dat nodig is.

lees verder