Intramuraal palliatief team van start in Zuwe Hofpoort Ziekenhuis

In het Zuwe Hofpoort Ziekenhuis in Woerden is 2 november het intramuraal palliatief team officieel van start gegaan. Een enthousiast team, bestaande uit twintig zorgprofessionals, nam ter voorbereiding deel aan een door IKNL op maat gemaakte scholing. Het team is opgebouwd uit een kernteam: bestaande uit een eerste schil met verpleegkundigen specialisten, internist-oncoloog, gzeriater/longarts, pijnconsulent/anesthesioloog, psychosociaal team lid, apotheker en een tweede (brede) schil met medisch en verpleegkundig specialisten, kaderhuisarts uit de regio en paramedici.

Hervinden structuur
In de ochtendsessies is geoefend met casuïstiek aan de hand van de methodiek ‘Besluitvorming in de palliatieve fase’. Thema’s waren onder andere hoe kun je patiënten bijstaan bij het (her)vinden van structuur in hun leven. En op welke wijze zorgverleners inzicht kunnen krijgen in de kern van de meest knellende problematiek van de patiënt. De uitdaging daarbij is de persoonlijke wensen en prioriteiten van de patiënt altijd centraal te stellen.

Omgaan met weerstanden
Psycholoog Christien de Jong gaf in een andere workshop in samenwerking met een acteur een aantal praktische voorbeelden van omgaan met weerstanden binnen de consultatie. De deelnemers gaven na afloop een positieve evaluatie. Er staat een vervolg gepland op 1 maart 2016. Het intramuraal palliatief team is vanaf 3 november volledig operationeel binnen het Zuwe Hofpoort Ziekenhuis.

Meer informatie: Palliatieve zorg in ziekenhuizen
• Zie ook: Verbetertraject besluitvorming in de palliatieve fase | Webshop: Besluitvorming in de palliatieve fase

Gerelateerd nieuws

Chemotherapie voor vrouwen met eierstokkanker vaak te belastend

vrouw met chemo Ruim de helft van de patiënten met eierstokkanker krijgt tijdens de chemotherapie te maken met aanpassingen in de behandeling vanwege bijwerkingen. Dat blijkt uit cijfers van het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) op basis van de Nederlandse Kankerregistratie (NKR) in de periode 2019-2023. De aanpassingen – zoals dosisverlagingen, tijdelijke stops of vermindering van het aantal kuren – zijn meestal nodig vanwege hematologische en neurologische bijwerkingen. In de meeste gevallen heeft dat geen effect op de overleving. Vandaag publiceert IKNL het rapport Eierstokkanker in Nederland 2025 met daarin trends en ontwikkelingen, gefocust op de groep patiënten met een gevorderd stadium van de ziekte.   lees verder

Waardevolle inzichten uit tweede pilot proactief gegevens delen in Almere

Barbara Boerlijst Barbara Boerlijst is projectleider van het project palliatieve zorg dichter bij huis in Almere. Een project binnen het programma Positief Gezond Almere, een regionale samenwerkingsstructuur waarin zorgorganisaties, sociaal domein, gemeente en inwoners samen werken aan toekomstbestendige zorg en welzijn in de stad. Binnen dit programma worden thema’s als passende zorg, samenwerking in de wijk en digitalisering actief opgepakt. Vanuit haar rol als projectleider was Boerlijst verantwoordelijk voor de uitvoering van de pilot Proactief gegevens delen in Almere. lees verder