Symposium optimale Voeding en Kanker, hoe regelen we dat?
datum: donderdag 30 juni 2022
tijd: 16.00 - 20.00 uur
locatie: Isala Zwolle, gebouw D, auditorium
Met het symposium op 30 juni 2022 willen we vanuit de Integratieve Zorg inzicht geven in de huidige wetenschap en adviezen over de relatie tussen voeding en kanker. Optimale voeding zorgt voor een goede balans, voor iedereen maar in het bijzonder bij kanker. Maar hoe regelen we dat als zorgverleners samen in de praktijk?
Vanuit de Integratieve poli merken we bij oncologie patiënten een brede vraag en behoefte ten aanzien van voedingsvragen over onder andere verschillende diëten in relatie tot kanker.
Een grote groep patiënten gaat zelf op zoek naar informatie over voeding en kanker. Welke vragen krijgt de Integratieve poli, de diëtisten van Isala en de diëtisten in de 1e lijn hierover?
Met het symposium willen we inzicht geven in de huidige wetenschap en adviezen over o.a.:
- voeding, beweging en lichaamssamenstelling en kanker
- inzicht geven in de betrokkenheid bij de integratieve poli door de diëtist in de eerste en de tweede lijn
- inzicht geven in smaakveranderingen, aangezien ongeveer 45% tot 85% van de oncologische patiënten met chemotherapie hier last van heeft
- inzicht krijgen in lacunes in toepassing van adviezen naar de praktijk van preventie en zorg