Nieuwe stap in het Individueel Zorgplan Palliatieve Zorg​

Op 27 juni is een invitational conference gehouden met als thema ‘Coördinatie en continuïteit van de palliatieve zorg’. Deelnemers van onder meer patiëntenverenigingen, beroepsverenigingen en VWS hebben samen met PZNL gewerkt aan onderwerpen zoals technische implementatie, content en proces van een Individueel Zorgplan (IZP). Dit alles heeft ervoor gezorgd dat het project een stap verder is in de verkenning.

Eerste opstap naar een landelijk IZP

Op basis van input en feedback van de deelnemers tijdens de inivitational conference is een conclusie getrokken en een advies geformuleerd aan VWS. In dit advies beschrijft het team een eerste opstap die nodig wordt geacht om in de toekomst een individueel zorgplan landelijk in gebruik te kunnen nemen. Dit bestaat uit het in de praktijk brengen van een aantal randvoorwaarden in diverse pilots, zoals een informatiestandaard (op eenduidige wijze gegevens vastleggen, zodat de verschillende partijen de gegevens kunnen uitwisselen met behoud van context en semantiek), een technisch model waarbij het IZP met bestaande systemen ‘communiceert’. Daarin kan getoetst worden op welke wijze een individueel zorgplan in gebruik genomen kan worden in de palliatieve zorg. Vanuit deze pilots wordt een basis gelegd voor een grootschalige uitrol van het individueel zorgplan voor de palliatieve zorg in Nederland.

 

Gerelateerd nieuws

Taakomschrijving en praktijkvoorbeelden van Vast Aanspreekpunt Oncologie nu beschikbaar

beeldlogo VAP Een belangrijke mijlpaal van het project ‘Vast Aanspreekpunt (VAP) Oncologie buiten de muren van het ziekenhuis’ is behaald. Vanaf vandaag zijn de definitie en taakomschrijving van de rol van VAP Oncologie buiten de muren van het ziekenhuis en het rapport praktijkvoorbeelden beschikbaar.  lees verder

Inzicht in de vier dimensies van palliatieve zorg met het USD-4D

cover proefschrift Tom Lormans Palliatieve zorg richt zich op wat mensen nodig hebben wanneer zij leven met een ongeneeslijke ziekte. Dat gaat niet alleen over lichamelijke klachten, maar ook over wat mensen emotioneel, sociaal en spiritueel bezighoudt. Tom Lormans (UMC Utrecht/Zinzia Zorggroep) onderzocht hoe het Utrecht Symptoom Dagboek – 4 Dimensioneel (USD-4D) patiënten helpt om behoeften op deze vier vlakken te bespreken. Dit instrument maakt het makkelijker voor patiënten en zorgverleners om het gesprek aan te gaan over wat op dat moment het belangrijkste is. lees verder