B-learning palliatieve zorg geeft ondersteuning bij trainen van generalisten

Er is een nieuw blended-learning-pakket (b-learning) beschikbaar voor specialisten in de palliatieve zorg/trainer, bijvoorbeeld voor leden van een team palliatieve zorg in het ziekenhuis. Met dit pakket kunnen zij kennis, vaardigheden en verdieping bieden aan generalisten die in aanraking komen met palliatieve zorg. Hiermee is de generalist in staat goede palliatieve zorg te verlenen op de gebieden die in de b-learning aan de orde komen. De b-learning is ontwikkeld door IKNL als lidorganisatie van PZNL en sluit aan op de e-learnings van begingoedzorggoed.nl ontwikkeld door MSD Academy Medical.

De b-learning bestaat uit een handreiking en per workshop een PowerPointpresentatie. Vooraf hebben de deelnemers de e-learning doorlopen. Alle deelnemers hebben op die manier dezelfde basiskennis bij de start van de workshop.

De trainer kan met de b-learning dieper ingaan op onderwerpen waar de deelnemers al kennis mee hebben gemaakt tijdens het volgen van de e-learning. De meerwaarde van de b-learning is het bespreken van specifieke onderwerpen, het behandelen van eigen ingebrachte casussen en het uitwisselen van kennis en ervaring in bijvoorbeeld een multidisciplinaire groepssamenstelling. Op dit moment zijn er zeven onderwerpen beschikbaar, waaronder markering palliatieve fase, gezamenlijke besluitvorming, het slechtnieuwsgesprek en vocht en voeding in de laatste fase.

Meer informatie
Met vragen over de inhoud en werkwijze van B-learning kunt u contact opnemen met Anke van de Vegte, adviseur palliatieve zorg IKNL. Zie ook de handreiking en de PowerPointpresentaties:

Gerelateerd nieuws

Wat de eQuiPe-studie ons leert over goede oncologische palliatieve zorg: belangrijkste bevindingen nu gebundeld

mockup factsheet equipe

Wat hebben ruim duizend mensen met uitgezaaide kanker, honderden naasten en meer dan 30 wetenschappelijke publicaties ons geleerd over oncologische palliatieve zorg? Die vraag staat centraal in de nieuwe publicatie eQuiPe: Van inzicht naar impact, waarin de belangrijkste bevindingen uit de eQuiPe-studie zijn gebundeld in één overzichtelijke uitgave en vertaald naar praktische handvatten voor de oncologische palliatieve zorg.

lees verder

Breed draagvlak voor landelijke afspraken over digitale beschikbaarheid van behandelwensen en -grenzen

echtpaar in gesprek met arts

Een brede vertegenwoordiging van zorgprofessionals, zorgaanbieders en landelijke koepelorganisaties onderschrijft het nieuwe Framework Proactieve Zorgplanning (PZP). Hiermee zetten partijen een belangrijke stap richting veilige, actuele en eenduidige digitale beschikbaarheid van behandelwensen en-grenzen binnen het gehele zorgnetwerk van de patiënt.

lees verder